Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom, Ogród

Czy warto rozważać zakup bliźniaczego domu

Obecnie liczba dostępnych na rynku projektów domów jednorodzinnych sprawia, że praktycznie każdy w pewnym momencie znajdzie coś odpowiedniego. Klienci oprócz standardowych budynków wybierają coraz częściej także projekty domów do zabudowy bliźniaczej. Rozwiązanie to od wielu lat jest dobrze znane, lecz dzisiaj na powrót zaczyna wracać jego popularność, warto zatem poznać jego zalety i wady.

W pierwszej kolejności domy bliźniaki mają jedną wspólną ścianę, lecz są dwoma oddzielnymi lokalami. Także działka jest podzielona na dwie podobne części, i z reguły każda mieć będzie oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja przede wszystkim pozwala na niemałe oszczędności, zarówno wiążące się z kupnem samej działki, jak też postawieniem budynku.

Wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnych materiałów, a także sporo mniej prac wykończeniowych czy budowlanych. W całości inwestycji może się to przełożyć nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen może już dać całkiem pokaźną kwotę. Kolejne oszczędności mogą się pojawić przy późniejszym użytkowaniu, na przykład na zmniejszonych rachunkach za grzanie czy konieczne do wykonania remonty. Decydując się na taką opcję należy pamiętać, że bardzo blisko mieć się będzie sąsiada. Jeśli się trafi ktoś nieciekawy, to przy takim sąsiedztwie może być bardzo różnie. Ale jeśli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to taka bliska obecność jest bardzo korzystna, na przykład do pilnowania domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
Dom, Ogród

Zakup mebli przez internet - dlaczego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem

Dom, Ogród

Czy znalezienie dobrego sklepu z artykułami ogrodniczymi jest ciężkie

Dom, Ogród

Jakie właściwości i działanie posiada popularny mniszek lekarski

Dom, Ogród

Informacje o tym, jakie krzewy będą najlepsze do ogrodu

Dodaj komentarz