Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Medycyna

Fizjoterapia przy kłopotach z kolanami podczas biegania

Bieganie to jedna z najczęściej wybieranych form sportowej aktywności, tak naprawdę biegają osoby z każdej grupy wiekowej. Nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń ani specjalnego miejsca, wystarczą dobre buty i nieco zapału. Lecz uprawienie tego sportu wiąże się z ryzykiem różnych kontuzji, lekceważenie których może się niezbyt dobrze skończyć. I nie będzie tu chodziło o zwichnięcia czy skręcenia, bowiem przy nich przeważnie zaczyna się leczenie. Lecz jeżeli zacznie się pojawiać w kolanie czy stawie biodrowym niewielki ból, to wielu biegaczy nie zwraca na to specjalnej uwagi.

A to niekiedy jest zaledwie początek bardziej poważnej kontuzji, jaką obowiązkowo trzeba wyleczyć, aby nie dopuścić do poważnego urazu. W wielu przypadkach bez problemów wystarczy wykonana w odpowiedni sposób fizjoterapia Poznań, która zmniejszy objawy i umożliwi zachowanie ciągłości treningów. W poważniejszych stanach potrzebna może być konsultacja ortopedyczna i zrobienie jakiś badań, na przykład USG czy rezonansu magnetycznego. Umożliwi to lekarzowi ocenienie stanu mięśni, ścięgien i stawów, co ma duże znaczenie przy wyborze leczenia. Najczęściej występującą dolegliwością wśród biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Przede wszystkim to wynika ze złej techniki, lecz również niewłaściwego obuwia albo twardego podłoża. Poznań fizjoterapia w takim przypadku przede wszystkim będzie mieć na celu odzyskanie właściwych ruchowych wzorców i ograniczenie bólu. Spora część ćwiczeń jest kładziona na wzmocnienie mięśni, które mają główne znaczenie w czasie biegania. Oprócz tego fizjoterapeuta powinien pacjenta nauczyć właściwej techniki, co pozwoli ograniczyć niebezpieczeństwo powtórnego urazu w przyszłości. Seria zabiegów jest wykonywana w gabinecie, lecz często biegacz otrzyma też zestaw ćwiczeń, jakie potem może sam robić w domu. Przy tego typu urazach bardzo duże znaczenie ma profilaktyka i zapobieganie. Jeśli więc ktoś się zabiera za regularne treningi biegania, to powinien się przygotować do tego odpowiednio.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
Zdrowie, Medycyna

Czemu warto robić zabiegi medycyny naturalnej

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ubrania XXL – możliwość zakupu w Internecie

ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Adwokat Katarzyna Gondek – Waniołek: rzetelne nastawienie do wszystkich spraw

Zdrowie, Medycyna

Dlaczego olej konopny cbd cieszy się taką popularnością

Dodaj komentarz