Google analytics 4 – jakie korzyści niesie wdrożenie tych narzędzi

Internet jest obecnie ogromnie popularny w zakresie prowadzenia biznesu, dotyczy to w szczególności coraz mocniej rozwijającego się handlu. Jednak zaplanowanie w odpowiedni sposób działań wcale łatwe nie jest biorąc pod uwagę konkurencję, z takich też powodów bardzo się w tym przydają odpowiednie dane. A te uzyskać chociażby można z rozmaitych narzędzi analitycznych, w wśród których od wielu lat najpopularniejsze jest google analytics. W ostatnim czasie została udostępniona zupełnie nowa odsłona tego popularnego narzędzia, opierająca się na zupełnie innym podejściu i dająca możliwości, jakie jeszcze nie były znane.

Użytkownicy przyzwyczajeni do dotychczasowej wersji z pewnością mogą się zaskoczyć już po zobaczeniu panelu do zarządzania, jaki gruntownie przebudowano. Dużo istniejących raportów zostało usuniętych lub zmieniło miejsce, a w zamian pojawiły się nowe. Ale znacznie więcej nowości jest jeśli chodzi o podejście do analizowanych danych. Google analytics 4 ebook zamiast odsłon używa zdarzeń, co daje dużo więcej niezależności, a równocześnie pozwala na śledzenie na wielu platformach i urządzeniach. Co istotne, będzie to dotyczyło zarówno klasycznych internetowych stron, jak również aplikacji, które są coraz powszechniej stosowane. Dzięki temu każdy z użytkowników może być całościowo analizowany bez względu na to, gdzie się loguje i z jakiego urządzenia, co daje nieporównywalne możliwości dla specjalistów zajmujących się promocją i marketingiem.

Dużym wsparciem dla wielu posiadaczy sklepów jest również prognozowanie zachowań użytkowników, można na przykład oszacować prawdopodobieństwa odejścia i zakupu, i w nawiązaniu do tego klasyfikować klientów. Ponieważ prezentowane narzędzie jest zupełnie nowe i działające niezależnie od starego, to niezbędne będzie jego odpowiednie uruchomienie. Jeżeli kogoś będzie interesować google analytics 4 ebook, to jeśli tylko posiada odpowiednią wiedzę, to zająć się tym może sam. Szczególnie że informacji na ten temat nie brakuje, dużo ciekawych można na przykład znaleźć w serwisie https://clickflow.pl/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz