Jakim sposobem efektywnie poradzić sobie z żałobą?

Jak wiadomo psychologia to nauka, jaka zajmuje się kwestiami człowieka, jego postrzegania świata, jego odczuciami i myślami. Jak najbardziej jest to taka dziedzina wiedzy, jaka powstała po to, żeby jeszcze o wiele bardziej zaznajomić naturę ludzką od kwestii innej aniżeli biologiczna. Nie ulega również niepewności, że każdy psycholog to ktoś, kogo zadaniem jest niesienie wsparcia innym ludziom.

Człowiek ten pracując ma do spełnienia swego rodzaju misję. Co więcej, coraz to częściej staje się tak, że to naturalnie psycholog czy także psychoterapeuta, a nie przewodnik duchowy, staje się mentorem człowieka, który boryka się z niepewnością, lekami lub innymi komplikacjami natury nawet nie tyle psychologicznej, co etycznej lub moralnej. Dzieje się tak, bo we nowoczesnym świecie zauważyć wolno wyraźne odejście od duchowości.

Oczywiście spostrzeganej jako praktyka religijna. W tym kontekście można jednak dojść do wniosku, iż mamy w aktualnych czasach do czynienia ze swego typu paradoksem. Wszystko właśnie dlatego, iż psychologia nie bazuje już tylko i wyłącznie na dowodach naukowych lub pracach takich pionierów psychoanalizy jak choćby Zygmunt Freud, ale zaczyna czerpać także z dorobku całej cywilizacji ludzkiej, w tym także z dorobku kultur Dalekiego Wschodu, z ich systemów moralno-etycznych czy też nawet z wierzeń – sprawdź terapeuta radom. Nikogo nie dziwi w takim razie już fakt, że psycholog poleca swojemu pacjentowi oddawać się codziennej medytacji, egzystować w zgodzie z naturą czy relaksować się podczas uprawiania specyficznej dla kultury Indii formy medytacji w ruchu, jaką jest joga.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić