Sportowe felgi – czy warto kupować do swojego auta

Dla wielu osób samochodowe felgi to coś takiego jak buty, w jakich chodzi się na co dzień, one właśnie mogą sporo zaświadczyć o danym właścicielu. Oczywiście duża część właścicieli aut nie przejmuje się tym zupełnie, ograniczając się do tego, co dostali w seryjnym wyposażeniu. Lecz jeśli pojawi się konieczność zakupu nowego kompletu, przykładowo z powodu używania kół zimowych i letnich, to należy się trochę zastanowić przy takim wyborze. W sprzedaży jest bowiem tak dużo różnego rodzaju felg, że bez specjalnych nakładów da się zrobić, żeby pojazd dostanie zupełnie nowy wygląd.

Po pierwsze należy ustalić sobie budżet, jaki przeznaczony będzie na nowy zakup. Najmniej kosztują stalowe felgi, ale w ich przypadku nie ma wielkich możliwości stylistycznych, chyba że ktoś zdecyduje się na montaż kołpaków. Dużo więcej oferują pod tym względem felgi JR Wheels aluminiowe, które są dostępne w niezliczonej ilości wzorów. Ale też i kolorów, ponieważ w ofercie wielu producentów znajdują się nie tylko same felgi concaver w srebrnym kolorze, lecz również i w wielu innych barwach.

Można też znaleźć firmy, jakie personalizują oferowane felgi według życzeń klientów, malując je na wskazany kolor. Przy takim rozwiązaniu trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem, ale tym sposobem da się świetnie dopasować kolo kół oraz nadwozia. Podczas wyboru felg duże znaczenie ma ich kształt. Ten powinien być dobrany do typu pojazdu, gdyż nie każdy będzie do każdego auta pasował. A kiedy już się takie superlekkie felgi SL02 zakupi i założy, to z wymianą mogą być spore problemy.

Spora ilość posiadaczy aut decyduje się też na montaż felg o większej średnicy czy szerokości. Trzeba przy tym uważać na dwie ważne rzeczy. Po pierwsze przy większych średnicach zastosować się powinno niskoprofilowe opony, zapewniające identyczne właściwości jazdy jak oryginalne. Dodatkowo koła po montażu nie mogą wystawać poza karoserię, bo wtedy nie będzie to zgodne z przepisami i narazić się można na problemy przy spotkaniu z policją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Od czego zależy opłata wypożyczenia wozu?

Cena wypożyczenia samochodu jest na ogół pierwszym warunkiem umowy, na który zwraca się największą uwagę. Jest on uzależniony od szeregu rozmaitych okoliczności i warunków wypożyczania auta. Jedną z nich jest…