Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Nieruchomości

W jakich sytuacjach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Urządzenia mechaniczne przeważnie potrzebują do swojej pracy jakiegoś napędu. W rozwiązaniach tradycyjnych mogą to być elektryczne silniki Promotor, które wraz z dopasowaną w odpowiedni sposób przekładnią zapewnią prawidłową pracę całości.

Silnikowe napędy są bardzo popularne, możliwości w zakresie ich wykorzystania są ogromne, ale w niektórych sytuacjach projektanci zaczynają wybierać inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są Łożyska izolowane elektrycznie, które w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami posiadają liczne zalety. Typowy mechanizm motoreduktora jest złożony z elektrycznego napędu oraz kompaktowej przekładni mechanicznej.

Dzięki temu, że całość jest umieszczona w zwartej obudowie, to zajmuje znacznie mniej miejsca, a oprócz tego nie trzeba już projektować mechanizmu zębatek. Motoreduktory oferowane są w wielu różnych rodzajach, różniących się prędkością nominalną, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Dzięki temu podczas projektowania można dobrać jeden z wielu dostępnych w katalogach, co znacznie ułatwia całość procesu.

Rzecz jasna motoreduktor promotor w pewnych sytuacjach może się nie sprawdzić, na przykład przy przenoszeniu dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne lepiej jednak wypadną. Wiele wersji tych urządzeń przeznaczonych jest do pracy w nietypowych warunkach. Wówczas posiadać one na przykład będą łożyska izolowane elektrycznie, lub też jakieś inne elementy, które pozwolą na taką pracę, bez ryzyka uszkodzenia całego elementu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ubrania XXL – możliwość zakupu w Internecie

ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Adwokat Katarzyna Gondek – Waniołek: rzetelne nastawienie do wszystkich spraw

Budownictwo, Nieruchomości

W których sklepach kupić można dobre narzędzia

Budownictwo, Nieruchomości

Instalacja elektryczna w domu - o czym należy pamiętać

Dodaj komentarz