Zdrowie, Medycyna

Właściwości o charakterze leczniczym białej szałwii

Cechy prozdrowotne białej szałwii były już dawno potwierdzone w badaniach naukowych. Można o nich czytać też na stronie GoldenTeacher. Zioło to oddziałuje przeciwutleniająco, jak i wspomaga leczenie różnych chorób o podłożu bakteryjnym i wirusowym. biała szałwia uwalnia również jony ujemne, jakie neutralizują jony dodatnie aktywne w powietrzu. Mogą one powstać na przykład z pleśni lub z sierści zwierząt udomowionych. Z tego względu też zmniejsza ryzyko powstawania schorzeń układu oddechowego lub alergii.

Dobroczynny wpływ białej szałwii potwierdzony został w wielu badaniach naukowych. Potwierdzono, że biała szałwia może być pomocą w zapobieganiu chorób nowotworowych. Posiada także działanie zmniejszające stany zapalne a także przeciwbakteryjne. Wybrane badania ukazały również, że w roślinie tej można znaleźć związki chemiczne odpowiedzialne za zminimalizowanie stresu a także polepszenie nastroju. Jeśli zapali się kadzidło w sypialni, to można uwolnić się od napięć oraz od stanów lękowych. Można też dostrzec polepszenie, jeżeli chodzi o jakość snu.

W serwisie wskazane jest również, w jakich miejscach białą szałwię można nabywać. Są to: sklepiki zielarskie, sklepy aromaterapeutyczne, a także sklepiki ezoteryczne. Liście białej szałwii są związywane w pęczki, czyli wystarczy je zamieszczać w naczyniu odpornym na wpływ ognia oraz podpalić. Biała szałwia ma zgodnie ze stanem rzeczywistym przypisanych tak wiele cennych cech.

Powiązane publikacje
Zdrowie, Medycyna

Poszukiwanie pracy i właściwe zarobki - opieka osób starszych

Zdrowie, Medycyna

Internetowe kursy dietetyczne

Zdrowie, Medycyna

Uszkodzenia mechaniczne pojazdu - kiedy tak właściwie poprosić o pomoc mobilnego mechanika?

Zdrowie, Medycyna

Kiedy tak właściwie wynająć lawetę czy też wezwać pomoc drogową?

Dodaj komentarz