Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Medycyna

Z jakiego powodu wykrywanie metali jest tak ważne przy wytwarzaniu żywności

{W czasie wytwarzania jedzenia konieczne jest zapewnienie odpowiednich standardów związanych z bezpieczeństwem. Bardzo ważne przede wszystkim jest to, żeby nic niechcianego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenie chemiczne czy biologiczne, ale o metalowe elementy, które także mogą się w żywności znaleźć. Oczywiście nikt celowo nie będzie ich tam umieszczał, ale starczy że odłamie się jakiś kawałek nakrętki czy śruby, aby pojawiły się problemy.

Z tego też powodu podczas wytwarzaniu żywności] detekcja metali ma ogromne znaczenie, i stosowana być powinna jak tylko będzie to wymagane. separacja metali realizowana jest przeważnie za pomocą specjalnych urządzeń z magnesami. Zależnie od charakteru sprawdzanego materiału magnesy te mogą posiadać zróżnicowaną formę.

Tego typu urządzenia bardzo dobrze się sprawdzają w przypadku materiałów sypkich, pod wpływem silnego pola magnetycznego wszystkie metalowe elementy są przyciągane do magnesu. Niestety separacja metalu przy pomocy neodymowych magnesów będzie skuteczna tylko dla metali wykazujących magnetyczne właściwości. W przypadku miedzi, mosiądzu czy stopów aluminium urządzenia magnetyczne nie sprawdzą się, z tego też powodu należy szukać jakiś innych metod. W ostatnim czasie rosnącą popularność zaczynają zyskiwać urządzenia wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Umożliwiają one detekcję także metali nieżelaznych, a poza tym są w stanie wykryć każde najdrobniejsze zanieczyszczenie, bez zakłóceń pochodzących od metalowych podzespołów.

Urządzenia do detekcji posiadają różną czułość, zależnie od tego, gdzie mają być używane. W spożywczej branży wymaga się, żeby czułość była możliwie duża, ponieważ nawet najmniejsze metalowe elementy stanowią duże zagrożenie. Standardem w przypadku urządzeń z magnesami neodymowymi jest wyłapywanie elementów mających wymiar trzydziestu µm, co gwarantuje rzeczywiście wysoki poziom bezpieczeństwa. Z magnetycznych separatorów chętnie korzystają zarówno największe koncerny produkujące żywność, jak też mali, lokalni producenci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
Zdrowie, Medycyna

Czemu warto robić zabiegi medycyny naturalnej

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ubrania XXL – możliwość zakupu w Internecie

ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Adwokat Katarzyna Gondek – Waniołek: rzetelne nastawienie do wszystkich spraw

Zdrowie, Medycyna

Dlaczego olej konopny cbd cieszy się taką popularnością

Dodaj komentarz