Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Medycyna

Z jakiego powodu wykrywanie metali jest tak ważne przy wytwarzaniu żywności

{W czasie wytwarzania jedzenia konieczne jest zapewnienie odpowiednich standardów związanych z bezpieczeństwem. Bardzo ważne przede wszystkim jest to, żeby nic niechcianego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenie chemiczne czy biologiczne, ale o metalowe elementy, które także mogą się w żywności znaleźć. Oczywiście nikt celowo nie będzie ich tam umieszczał, ale starczy że odłamie się jakiś kawałek nakrętki czy śruby, aby pojawiły się problemy.

Z tego też powodu podczas wytwarzaniu żywności] detekcja metali ma ogromne znaczenie, i stosowana być powinna jak tylko będzie to wymagane. separacja metali realizowana jest przeważnie za pomocą specjalnych urządzeń z magnesami. Zależnie od charakteru sprawdzanego materiału magnesy te mogą posiadać zróżnicowaną formę.

Tego typu urządzenia bardzo dobrze się sprawdzają w przypadku materiałów sypkich, pod wpływem silnego pola magnetycznego wszystkie metalowe elementy są przyciągane do magnesu. Niestety separacja metalu przy pomocy neodymowych magnesów będzie skuteczna tylko dla metali wykazujących magnetyczne właściwości. W przypadku miedzi, mosiądzu czy stopów aluminium urządzenia magnetyczne nie sprawdzą się, z tego też powodu należy szukać jakiś innych metod. W ostatnim czasie rosnącą popularność zaczynają zyskiwać urządzenia wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Umożliwiają one detekcję także metali nieżelaznych, a poza tym są w stanie wykryć każde najdrobniejsze zanieczyszczenie, bez zakłóceń pochodzących od metalowych podzespołów.

Urządzenia do detekcji posiadają różną czułość, zależnie od tego, gdzie mają być używane. W spożywczej branży wymaga się, żeby czułość była możliwie duża, ponieważ nawet najmniejsze metalowe elementy stanowią duże zagrożenie. Standardem w przypadku urządzeń z magnesami neodymowymi jest wyłapywanie elementów mających wymiar trzydziestu µm, co gwarantuje rzeczywiście wysoki poziom bezpieczeństwa. Z magnetycznych separatorów chętnie korzystają zarówno największe koncerny produkujące żywność, jak też mali, lokalni producenci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
Zdrowie, Medycyna

Modele okularów z salonu Best Vision: dopasowanie do każdego wykorzystania

Zdrowie, Medycyna

Okazja kupna środków uzupełniających standardową dietę, abstrahując od celu suplementowania

Zdrowie, Medycyna

Den – Med: ośrodek dentystyczny, w jakim można polepszyć estetykę uśmiechu

Zdrowie, Medycyna

Suplementy diety - o czym należy pamiętać przy zażywaniu

Dodaj komentarz