Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Czy na blogi w internecie da się zarobić

O tym, że blogi dają duże możliwości zarobku, słyszało zapewne sporo osób. Rzeczywiście tak jest, tak więc warto poznać możliwości, jakie dają tego typu serwisy. Oczywiście trzeba pamiętać, że taki zarobek nie będzie wcale taki prosty i przyjemny, jak komuś może się wydawać. Uruchomienie takiego bloga, wypełnienie go treścią, a także późniejsze rozreklamowanie wymagać będzie sporo pracy, a wcale nie ma pewności, czy ostatecznie się uda. Na pewno dużą zaletą blogów dla tych, którzy dopiero zaczynają, jest niski koszt finansowy na start. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może nie wydać nawet złotówki, a skorzystać z jakiejś darmowej platformy, których kilka w internecie działa.

Lepszą opcją jednak będzie uruchomienie nowego bloga na własnym adresie, lecz wraz z hostingiem roczny koszt nie powinien przekroczyć kilkuset złotych. Najczęściej wykorzystywaną blogową platformą jest WordPress, i z kilku przyczyn na niego właśnie warto postawić. Przede wszystkim jest on zupełnie darmowy, a oferuje równocześnie ogromne możliwości w zakresie zarządzania czy wyglądu. Posiada on również ogromną ilość wtyczek i dodatków rozszerzających funkcjonalności, w tym również pod kątem SEO. Sama instalacja i konfiguracja serwisu razem z szatą graficzną nie powinna zająć dłużej niż godzinę, i po upływie tego czasu można już publikować pierwsze wpisy. To, jaki będą miały charakter, zależy od właściciela.

Niektórzy skupiają się na wąskiej tematyce, na której się dobrze znają, z kolei inni podejmują decyzję o założeniu wielotematycznego bloga, w jakim znajdzie się między innymi takie tematy jak znak zodiaku skorpion. Jeśli artykuły będą dobrze napisane i zawierające ciekawe treści, to można będzie liczyć na sporo gości. A taka popularność przełoży się na możliwości zarobienia, przykładowo na programach partnerskich czy reklamach. Niektórzy posiadacze takich blogów nawiązują również współpracę z różnymi firmami, publikując sponsorowane artykuły czy też reklamujące różne produkty i usługi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Adwokat Katarzyna Gondek – Waniołek: rzetelne nastawienie do wszystkich spraw

Inne

Czy każdy psycholog będzie w stanie pomóc przy problemach

Inne

Wybór drogowej pomocy - na jakie rzeczy zwrócić uwagę

Inne

Praca jak programista - jak się dobrze przygotować na rozmowę kwalifikacyjną

Dodaj komentarz