Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Dlaczego blogi oparte na WordPressie cieszą się takim zainteresowaniem

Ilość działających w naszym kraju stron internetowych wynosi kilkaset tysięcy, a na całym świecie będzie ich wiele razy więcej. A to jest związane z ogromną ilością informacji, które znajdują się w sieci, i do jakich każdy ma swobodny dostęp. Przepisy prawa nie pozwalają na publikowanie jedynie pewnych rzeczy, przykładowo propagujących przemoc czy też obrażających innych.

Ale jeśli na którejś stronie znajdują się nieprawdziwe informacje, to w praktyce niewiele da się z tym zrobić, poza tym żeby nauczyć się je znajdować. Co w praktyce do łatwych rzeczy nie należy, bowiem wielokrotnie faktycznie trudno się połapać, czy jakiś artykuł zawiera prawdę, czy jednak jest zmanipulowany albo autorowi nie bardzo się chciało przyłożyć w czasie jego pisania. Powody tego stanu rzeczy będą dwa. Pierwszy z nich to niestaranność autorów, którzy takie publikacje umieszczają w internecie. Często nie chce im się dokładnie wyszukać i sprawdzić określone informacje, kopiują przypadkowo to co uda im się znaleźć, i koniec końców tworzy się bałagan informacyjny. Zaś powód drugi to manipulowanie przedstawianymi informacjami, w celu osiągnięcia jakiś korzyści. Internet jest potężnym narzędziem do tego, aby kształtować społeczne opinie czy też zwiększać lęki i obawy.

Coraz więcej się mówi o tak zwanych fake newsach, które w założeniu mają wywołać negatywne emocje czy niepokoje. Skuteczna walka z takimi fake newsami jest trudna, bo często są one prawdziwe, tak samo zresztą jak miejsca w których są do znalezienia. Z tego też powodu trzeba z dużą dozą ostrożności podchodzić do tego, co się znajdzie w sieci. Na stronie internetowej napisać można tak naprawdę wszystko, jeśli nie łamie to przepisów prawa, a znajdzie się sporo osób, jakie po zobaczeniu uwierzą we wszystko. Dlatego też najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, a do takich bez wątpienia można zaliczyć serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wtedy będzie się mieć pewność, że to co się znajdzie w jednym z takich miejsc ma pełne pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ubrania XXL – możliwość zakupu w Internecie

ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Adwokat Katarzyna Gondek – Waniołek: rzetelne nastawienie do wszystkich spraw

Inne

Czy każdy psycholog będzie w stanie pomóc przy problemach

Inne

Wybór drogowej pomocy - na jakie rzeczy zwrócić uwagę

Dodaj komentarz