Dlaczego blogi oparte na WordPressie cieszą się takim zainteresowaniem

Ilość działających w naszym kraju stron internetowych wynosi kilkaset tysięcy, a na całym świecie będzie ich wiele razy więcej. A to jest związane z ogromną ilością informacji, które znajdują się w sieci, i do jakich każdy ma swobodny dostęp. Przepisy prawa nie pozwalają na publikowanie jedynie pewnych rzeczy, przykładowo propagujących przemoc czy też obrażających innych.

Ale jeśli na którejś stronie znajdują się nieprawdziwe informacje, to w praktyce niewiele da się z tym zrobić, poza tym żeby nauczyć się je znajdować. Co w praktyce do łatwych rzeczy nie należy, bowiem wielokrotnie faktycznie trudno się połapać, czy jakiś artykuł zawiera prawdę, czy jednak jest zmanipulowany albo autorowi nie bardzo się chciało przyłożyć w czasie jego pisania. Powody tego stanu rzeczy będą dwa. Pierwszy z nich to niestaranność autorów, którzy takie publikacje umieszczają w internecie. Często nie chce im się dokładnie wyszukać i sprawdzić określone informacje, kopiują przypadkowo to co uda im się znaleźć, i koniec końców tworzy się bałagan informacyjny. Zaś powód drugi to manipulowanie przedstawianymi informacjami, w celu osiągnięcia jakiś korzyści. Internet jest potężnym narzędziem do tego, aby kształtować społeczne opinie czy też zwiększać lęki i obawy.

Coraz więcej się mówi o tak zwanych fake newsach, które w założeniu mają wywołać negatywne emocje czy niepokoje. Skuteczna walka z takimi fake newsami jest trudna, bo często są one prawdziwe, tak samo zresztą jak miejsca w których są do znalezienia. Z tego też powodu trzeba z dużą dozą ostrożności podchodzić do tego, co się znajdzie w sieci. Na stronie internetowej napisać można tak naprawdę wszystko, jeśli nie łamie to przepisów prawa, a znajdzie się sporo osób, jakie po zobaczeniu uwierzą we wszystko. Dlatego też najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, a do takich bez wątpienia można zaliczyć serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wtedy będzie się mieć pewność, że to co się znajdzie w jednym z takich miejsc ma pełne pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Typy wyszukiwarek, jakie prezentowane są na portalu szukarki.pl

Rodzaje wyszukiwarek, jakie prezentowane są na portalu szukarki.pl to: wyszukiwarki o ogólnej tematyce, wyszukiwarki obrazów, wyszukiwarki informacji a także wyszukiwarki filmów. Do najbardziej cieszących się popularnością podejmującą ogólną tematykę wyszukiwarek…

Podstawowe zasady podczas pielęgnowania suchej skóry

Jednym z większych wyzwań przy codziennym pielęgnowaniu jest przesuszona skóra. Niejednokrotnie pojawia się ona w następstwie jakiś zaburzeń w gospodarce hydrolipidowej, wtedy niedobór lipidów sprawia, że naskórek przestaje pełnić swoją…