Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

W jaki sposób hodować wrzosy oraz azalie?

Do roślin wrzosowatych kwalifikujemy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są ozdoba naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszystkie kwiaty należące do tej rodziny roślin żądają półcienistego oraz spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Najlepszą dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, warto to uczynić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego oraz systematycznego podlewania. Żeby woda nie wyparowywała za błyskawicznie, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową lub torfem. Będzie to również chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są florami niezwykle wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Trzeba porządnie wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Bez jakichkolwiek zahamowań należy im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo należy je asekurować przed zmarznięciem oraz należy zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na Wrzosiec krwisty. Kwiaty cebulowe rozkwitają już przedwczesną wiosną, są trwalsze oraz o wiele bardziej odporne na zmiany temperatur aniżeli inne rośliny. Ich pielęgnacja potrzebuje dużo pracy, jednakowoż efekt na pewno jest jej warty. Wiosna jest właściwą porą na sadzenie cebulek, z których latem wyrosną śliczne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich położenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Należyty pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny kwitną w następnej kolejności, w związku z tym kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe oraz kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powiązane publikacje
Inne

Z jakich części składają się typowe podwieszane systemy

Inne

Ustalenia współpracowania z marką Avon

Inne

Kompresory sprzedawane w sklepie www pneumatyczny.com

Inne

Świadczenia z zakresu renowacji podłogi realizowane z troską o środowisko naturalne

Dodaj komentarz